Několik tipů, jak bránit tvorbě zápachu v obuvi

Pocení chodidel je přirozená věc, která nás však může někdy hodně potrápit. A to zejména v případě nadměrného pocení, kdy následná tvorba zápachu obtěžuje nejen nás ale také naše okolí, a tím nás dostává do nepříjemné situace.


● Pokuste se nalézt příčinu

Protože potní žlázy na chodidlech reagují většinou na naše psychické rozpoložení, bývá častou příčinou duševní i emoční stres. U teenagerů a těhotných žen lze vinu přiklánět také změně hladiny hormonů. Snažte se vysledovat situace, kdy se Vám nohy potí nejvíce. Je vhodné si také zapisovat, co daný den jíte. To Vám může následně pomoci rozpoznat potraviny, situace i emoce, které jsou spouštěčem nadměrného pocení nohou a vy pak budete moci lépe s tímto problémem bojovat.

pocení nohou v uzavřené obuvi


● Noste správnou obuv a správné ponožky
Během teplých dní používejte prodyšné ponožky z přírodních vláken, v létě bavlněné - v zimním období ideálně vlněné. Pro celodenní nošení nenoste ponožky obsahující syntetická vlákna. Upřednostňujte boty vyrobené z prodyšného materiálu jako je plátno nebo kůže. Vyhněte se gumovým nebo plastovým botám, které zamezují proudění vzduchu a zadržují pot uvnitř boty.


● Dodržujte hygienu
Mytí nejenže odstraňuje pot a bakterie, ale také ochlazuje pokožku a snižuje další pocení. Snažte se umýt nohy alespoň jednou, ne-li dvakrát, denně. Použijte fungicidní mýdlo nebo přidejte do vody několik kapek antimikrobiálního éterického oleje, jako je např. eukalyptus. Nohy důkladně osušte. Vlhké nohy umožňují rozmnožovat bakterie a houby.


● Přezouvejte se a noste náhradní ponožky

Stojíte celý den na nohou? Není divu, že se vaše nohy začnou potit, když musí být celý den sevřené v obuvi. Nohy touží po čerstvém vzduchu a většina bot jim nedává tento luxus. Zahřáté boty způsobují, že jsou chodidla teplejší a zpocenější. Když se nohy začnou potit, přezujte se do chladné suché boty. Snažte se vyhnout nošení stejného páru obuvi každý den.


● Používejte přípravky proti pocení
Běžné deodoranty a antiperspiranty jsou účinným pomocníkem v boji se zápachem chodidel. Většina z nich ale obsahuje velké spektrum umělých chemických látek, a proto se jim mnoho lidí snaží vyhýbat. Existuje sice řada přírodních bezpečných variant, mají ale obvykle nižší účinnost.


● Pijte vodu
Pití dostatečného množství vody, zejména v horkých dnech nebo při cvičení, pomáhá regulovat tělesnou teplotu a může také snižit pravděpodobnost pocení nohou.


● Používejte antibakteriální stélky do obuvi

Velmi oblíbenou, snadnou a dostupnou pomocí je používání antibakteriálních stélek svorto®, které poskytují úlevu od zpocených nohou díky jejich absorpčním i antibakteriálním schopnostem. Ortopedicky tvarované antibakteriální vložky svorto® navíc velmi zpříjemňují chůzi a podepírají klenbu, čímž vyrovnávají chodidla ve správné polohy.
 055 Vložky skelet antibacterial

055 VLOŽKY ANIBACTERIAL 057 Stélky antibacterial s paměťovou pěnou

057 STÉLKY ANIBACTERIAL S PAMĚŤOVOU 


● Používejte "lapače zápachu"
Osvěžovače obuvi odstraňují pachy a přitom ve vaší obuvi nezanechávají žádné chemické látky. Obsahují pouze 100% přírodní minerální látky.
Pohlcují vlhkost, čímž vysuší obuv a brání růstu plísní a bakterií. Lze je použít nejen do obuvi ale také do rukavic a do tašek se oblečením.
060 antibacteriální osvěžovače

060  ANTIBAKTERIÁLNÍ OSVĚŽOVAČE OBUVI


 • 29. 05. 2023
  • Dobrá komunikace a rychlé dodání.Super
 • 28. 05. 2023
  • Velký výběr sortimentu, rychlost dodání
 • 24. 05. 2023
  • Bezproblemovy obchod
 • 24. 05. 2023
  • Rychlé jednání
 • Velkoobchod

 • Rady a tipy

 • Jak nakupovat?

Společnost svorto s.r.o.

Firma byla založena zkušenými a odborně vzdělanými pracovníky v roce 1991 jako sdružení fyzických osob. V roce 1999 došlo k transformaci na svorto s.r.o. Od začátku činnosti se zabýváme výrobou a distribucí ortopedických a sportovních vložek do obuvi, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, polotovarů pro protetiku a doplňků obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Na český a slovenský trh dodáváme také sortiment vložek, polotovarů a zařízení francouzské firmy SIDAS PODIATECH.

více
Svorto