Pro koho jsou vhodné ortopedické vložky?

Ortopedicky tvarované vložky (tzv. ortopedické vložky) pomáhají zejména tam, kde vlivem vrozených dispozic nebo jiných příčin došlo k tvarové změně chodidel (plochá noha, deformace prstů, patní ostruha či rozdílná délka nohy).
Vhodné jsou ale i pro toho, kdo chce svým nohám jednoduše dopřát pohodlí či úlevu.

Hlavním přínosem vložek je, že pomáhají rovnoměrněji rozložit tlak na větší plochu chodidla, čímž odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení kotníků. Chodidla vedou tak, aby při zatížení neměnila příliš svůj tvar a zároveň aby nebyl omezován jejich přirozený pohyb. Těmito vlastnostmi jsou vhodné pro každého, kdo chce ulevit svým nohám a šetřit je při celodenní námaze, zmírnit otlaky a zlepšit postavení chodidel.

Správná poloha chodidel je důležitá pro správné držení celého těla. Vložky mohou poskytnout citelnou úlevu nejen nohám, ale také kolenům, kyčlím či zádům. 

Vložky, díky svému anatomickému tvaru, zmírňují příznaky související s poklesem podélné a příčné klenby, mezi které patří: pocit těžkých nohou, zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity, otoky, pálení a další. Vložky jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce

Jak vybrat ortopedickou vložku 


Výhody ortopedických vložek:

 vyrovnávají kotníky a chodidla do správného osového postavení
 pomáhají rovnoměrněji rozložit tlak na plochu chodidla
 oddalují únavu nohou i svalů
 chrání chodidla, tlumí nárazy a změkčují došlap 
 zlepšují stabilitu při chůzi i kontrolu pohybu
 po nadměrném zatížení chodidel dochází k rychlejší regenerace svalů nohy a dolní končetiny
 zvyšují pohodlí v obuvi
 stabilizují chodidla, aby při zatížení neměnila tolik svůj tvar (šířku, délku)


Při jakých problémech 
mohou ortopedické
vložky pomáhat?

 nesprávný pohyb dolních končetin (kolena do X)
 vbočený kotník (pronace)
 bolest v chodidlech při delším stání
 rychlá únava při pohybu
 změna tvaru chodidla (délka, šířka)
 bolesti klenby 

 bolest paty, patní ostruha
 přetížení kloubu palce (Hallux valgus)
 pohyb po malé ploše chodidla  
 zvýšený tlak na patu a špičku (ztvrdlá kůže na patách a pod klouby prstů)
 bolesti bederní páteře
 ztvrdlá kůže pod klouby prstů
 bolest a přecitlivění v oblasti klenby
 zhoršená stabilita
 supinace
 bolestivost Achillovy šlachy a další--------------------------------

052 VLOŽKY ORTOPEDICKÉ
Naše nejprodávanější ortopedické vložky vynikají svým velmi pohodlným anatomickým tvarem. Jsou určeny do běžné vycházkové obuvi nebo do pracovní obuvi.

ZOBRAZIT PRODUKT V E-SHOPU

052 Vložky ortopedické
-------------------------------

Důležitý je výběr správné obuvi

Vzhledem k tomu, že cca 85 % všech získaných deformací nohou nám způsobuje obuv, je důležité své boty správné vybrat. Vhodná je uzavřená obuv (plná pata a špička), která svou konstrukcí odpovídá rozměrům nohy. Má dostatečný plošný a výškový prostor pro pohyb prstů. Výška podpatku by neměla přesáhnout u dětské obuvi 2 cm i s podešví a u dospělé obuvi 4 cm. Obuv by měla být opatřena pevným a dostatečně dlouhým opatkem. Pamatujte na to, že bota by se měla přizpůsobit noze a ne naopak.

Doporučujeme

Stejně jako střídáte obuv pro různé typy aktivit, střídejte nošení ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.


---------------------------------------

Vylepšete si nepohodlnou obuv

Pokud se nechcete vzdát "nezdravé" módní obuvi, mohou to být právě vložky a ortopedické doplňky, kterými lze nedostatečně tvarovanou či příliš tvrdou obuv výrazně vylepšit. Díky vložkám budou boty pohodlnější a Vaše nohy budou v mnohem lepší kondici. Antibakteriální stélky dokáží také značně zlepšit hygienické vlastnosti obuvi. Vaše staré boty mohou být zase jako nové! 

Jak vylepšit nepohodlnou obuv

Jak vybrat ortopedickou vložku?

Jsou ortopedické vložky vhodné  na sport?

Jak zvolit správnou velikost vložky?


 • 07. 06. 2023
  • Bylo to rychlé a v pohodě, určitě zase objednám
 • 07. 06. 2023
  • rychlost vyřízení objednávky
 • 06. 06. 2023
  • Informative web site, easy to place an order.
 • 06. 06. 2023
  • Rychle vyrizeni. Vše v pořádku. Dobra komunikace. Dekjji
 • Velkoobchod

 • Rady a tipy

 • Jak nakupovat?

Společnost svorto s.r.o.

Firma byla založena zkušenými a odborně vzdělanými pracovníky v roce 1991 jako sdružení fyzických osob. V roce 1999 došlo k transformaci na svorto s.r.o. Od začátku činnosti se zabýváme výrobou a distribucí ortopedických a sportovních vložek do obuvi, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, polotovarů pro protetiku a doplňků obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Na český a slovenský trh dodáváme také sortiment vložek, polotovarů a zařízení francouzské firmy SIDAS PODIATECH.

více
Svorto