Společnost svorto s.r.o.

Firma byla založena zkušenými a odborně vzdělanými pracovníky v roce 1991 jako sdružení fyzických osob. V roce 1999 došlo k transformaci na svorto s.r.o. Od začátku činnosti se zabýváme výrobou a distribucí ortopedických a sportovních vložek do obuvi, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, polotovarů pro protetiku a doplňků obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Na český a slovenský trh dodáváme také sortiment vložek, polotovarů a zařízení francouzské firmy SIDAS PODIATECH.


Další činností, při které spolupracujeme s odbornými ortopedickými a rehabilitačními lékaři, jsou opravy a úpravy sériové a ortopedické obuvi a zhotovování individuálních a ortopedických vložek na předpis lékaře. Kromě tradičních technologií nabízíme i vložky vyrobené podle 3D otisku zákazníka. Ve své firemní prodejně na adrese Tylovo nám. 4, Praha 2 - Tylova pasáž nabízíme kompletní sortiment našich výrobků.

Výrobky svorto s.r.o. jsou distribuovány do zdravotnických prodejen, zařízení a lékáren po celé České a Slovenské republice. Část produkce je exportována do několika evropských i mimoevropských zemí.


Historie společnosti

Rodinná tradice, na níž naše firma svorto s.r.o. navazuje, začala v dobách první republiky založením obuvnické živnosti panem Bedřichem Smetákem (1870-1960), ševcem, vyučeným jak jinak než ve Vídni. Pan Smeták se jako jeden z prvních v Praze začal zabývat výrobou ortopedické obuvi ve spolupráci se zakladatelem oboru ortopedie panem prof. Zahradníčkem.

Svorto
SvortoBedřich Smeták (1870-1960) s manželkou Marií Smetákovou rozenou Maredovou (1881-1959).
Svorto

Na fotografii vlevo je vidět „Salon ručně šité obuvi„ pana Bedřicha Smetáka (1870-1960) na Václavském náměstí č.p.55. (dnešní č.p. 47) nad hotelem Jalta. Fotografie je ze dne 14. 9. 1937 v den úmrtí T. G. Masaryka. Muž v popředí má rozevřené noviny s touto smutnou zprávou na titulní straně. Vpravo firemní korespondenční lístek.

Po roce 1948 byl režimem nucen omezit svou živnost na opravy a prodej obnošené obuvi. Výroba nové obuvi mu nebyla povolena v důsledku přídělového systému materiálů. Přednost měly národní podniky. V roce 1956 se z nařízení ONV musel přestěhovat do přidělených prostor v Růžové ulici č. 10 (tehdy Praha III), kde si přivydělával ke svému důchodu ve výši 180 Kč měsíčně téměř až do své smrti. Dožil se 89 let.

SvortoV tradici pokračoval také jeho syn Josef Smeták (1902-1975) na fotografii výše s manželkou Annou Smetákovou rozenou Minářovou (1913-1991).
SvortoPrvní obchod Josefa Smetáka na Smíchově v Preslově ulici č.p. 13.
Svorto

Od března roku 1936 byla otevřena prodejna na rohu Karlova náměstí a Žitné ulice č.2 v Praze II., k níž se bohužel nedochovala fotografie. Na obrázku je firemní vizitka s adresou obchodu a dílen v Sadské u Prahy, kde bylo zaměstnáno přes 25 lidí.

Na další fotografii si můžete prohlédnout živnostenský list vydaný magistrátem Hlavního města Prahy panu Josefu Smetákovi v květnu 1936. Josef Smeták byl členem spolku obuvníků v Praze s členským číslem 46-II-2216(995).

Dne 28. 3. 1947 byl na základě dekretu ustanoven podle §11 vládního nařízení ze dne 13. 6. 1939 č. 269 sb. stálým soudním znalcem pro krajské a jím podřízené soudy se sídlem v Praze pro obor: lehčí ortopedická obuv. Také spolupracoval se známými ortopedy (prof. Hněvkovským a prof. Pavlánským).

Svorto

Děkovný dopis adresovaný Josefu Smetákovi od paní Hany Benešové, manželky prezidenta Dr. Eduarda Beneše, zaslaný dne 14. 6. 1945 - měsíc po skončení 2. světové války a po návratu pana prezidenta do vlasti.

Po únoru 1948 byla v prosinci téhož roku na firmu Josef Smeták zavedena tzv. nucená národní správa, byl zabaven veškerý majetek, vybavení dílen a obchodů včetně zboží a firma „DOBROVOLNĚ“ začleněna do komunálního podniku Ústřední nákupna hl. m. Prahy. Josef Smeták byl převeden do pracovního poměru jako zaměstnanec „SVÉ“ provozovny na rohu Žitné ulice a Karlova náměstí. Po cca 2 letech mu bylo sděleno, že nemůže pracovat na stejném pracovišti, které mu dříve patřilo a v rámci Komunálního podniku (později Kožedělného), byl převeden do funkce příjemce oprav obuvi a přesouván na různé provozovny po celé Praze.

V roce 1968 nastoupil na dnes již neexistující Krajské protetické pracoviště v Praze 6 na rohu ulic Milady Horákové a Pelléovy ulice (tzv. Špejchar).

SvortoNa fotografii z roku 1968 kolektiv protetického pracoviště na Praze 6. Josef Smeták první zprava.
SvortoJosef Smeták při výstupní kontrole kvality obuvi v n.p. Svit Gottwaldov kolem roku 1966.

V roce 1969 zde nastoupil i jeho syn Josef Smeták (1943), který se vyučil obuvníkem v n. p. Svit v tehdejším Gottwaldově, kde po vyučení pracoval v modelárně a také jako výstupní kontrolor při výrobě obuvi. Při zaměstnání zde vystudoval Střední průmyslovou školu kožařskou.

V roce 1979 se stal vedoucím protetického oddělení ortopedické obuvi v Praze 2, Ke Karlovu 11, kde pracoval až do roku 1991. Poté se svým synem Radkem Smetákem (1972) a kolegou Lubošem Vrbou (1953), kteří také pracovali v odd. ortopedické obuvi a jsou absolventy Střední průmyslové školy kožařské ve Zlíně, založili firmu, která nejprve fungovala pod názvem „Sdružení živnostníků S+V“ a věnovala se opravám a úpravám standardní a ortopedické obuvi, výrobě ortopedických vložek a pomůcek.

Svorto

Fotografie, kterou věnoval Prezident Václav Havel Josefu Smetákovi v roce 1999 za dodané ortopedické vložky.

V roce 1999 došlo k transformaci na firmu svorto s.r.o. Od začátku činnosti se firma zabývá výrobou a distribucí ortopedických, sportovních a sériových vložek do obuvi, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, ortopedických vložek, zdravotních vložek pro ploché nohy a patní ostruhu, korektory, podpatěnky, bandáže, srdíčka, gelové vložky, nesmeky, patičky, masážní, gelové a silikonové vložky, také polotovary pro protetiku a doplňky obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Výrobky jsou distribuovány do většiny zdravotnických prodejen, zařízení a lékáren v ČR. Část produkce je exportována do několika evropských i mimoevropských zemí. www.svorto.cz

Činností, při které spolupracujeme s odbornými ortopedickými a rehabilitačními lékaři jsou opravy a úpravy sériové a ortopedické obuvi a zhotovování individuálních ortopedických vložek na předpis lékaře. 

Na českém a slovenském trhu výhradně zastupujeme francouzskou firmu PODIATECH SIDAS MEDICAL. Nabízíme její sortiment ortopedických a sportovních, sériových i individuálních vložek, technologie pro tvarování vložek na míru, technologie pro úpravu a tvarování lyžařské obuvi a zařízení pro analýzu nohou www.podiatech.cz.

Svorto

Sídlo firmy Průběžná 30, Praha 10 po rekonstrukci 2013

Svorto
Výroba firmy v Otrokovicích - přestavba a přístavba skladové haly 2012-2020


Výroba firmy v Otrokovicích - rekonstrukce objektu a výstavba nové skladové haly 2020-2021


 • 07. 06. 2023
  • Bylo to rychlé a v pohodě, určitě zase objednám
 • 07. 06. 2023
  • rychlost vyřízení objednávky
 • 06. 06. 2023
  • Informative web site, easy to place an order.
 • 06. 06. 2023
  • Rychle vyrizeni. Vše v pořádku. Dobra komunikace. Dekjji
 • Velkoobchod

 • Rady a tipy

 • Jak nakupovat?

Společnost svorto s.r.o.

Firma byla založena zkušenými a odborně vzdělanými pracovníky v roce 1991 jako sdružení fyzických osob. V roce 1999 došlo k transformaci na svorto s.r.o. Od začátku činnosti se zabýváme výrobou a distribucí ortopedických a sportovních vložek do obuvi, dále výrobou a distribucí ortopedických pomůcek, polotovarů pro protetiku a doplňků obuvi pro zdravou pohodlnou chůzi. Na český a slovenský trh dodáváme také sortiment vložek, polotovarů a zařízení francouzské firmy SIDAS PODIATECH.

více
Svorto