Menu

001 | Vložky skelet dětské

Měkké a lehké ortopedické vložky pro podporu podélné klenby. 

Vyrovnávají chodidla do správného postavení a změkčují došlap. 

Omyvatelný EVA povrch.

Více informací

Skladem

125,00 Kč
s DPH

Více informací

ROZMĚRY

Velikost Délka vložky 
21 141 mm *
22 146 mm *
23 153 mm *
24 160 mm *
25 167 mm *
26 174 mm *
27 180 mm *
28 188 mm *
29 195 mm *
30 201 mm *
31 207 mm *
32 213 mm *
33 221 mm *
34 226 mm *
35 233 mm *

*Vzhledem k pružnosti materiálu a tvarování se může vyskytnout odchylka (+- 2 mm).
Vložky lze ve špičce mírně zastřihnout. Nová vložka by měla kopírovat tvar původní stélky.

uprava.jpg

POPIS PRODUKTU

● ortopedicky tvarované 
● podpora podélné klenby 
● pružný plastový skelet pro přirozený pohyb chodidla 
● mírně anatomicky tvarované patní lůžko

Vložky jsou tvořeny tenkým a pevným výliskem (skeletem). Krycí stélka je vyrobena z perforovaného materiálu EVA, který je oblíbený pro svou měkkost a omyvatelnost. Vložky podepírají podélnou klenbu a zajišťují stabilitu při chůzi uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka. Minimálně zmenšují vnitřní prostor obuvi. 

Hlavním přínosem ortopedických vložek je, že rovnoměrně rozkládají tlak a váhu na plochu chodidla, odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení chodidel. Správná poloha dolních končetin je důležitá pro správné držení celého těla. Špatné osové postavení chodidel může negativně ovlivnit stav kolen, kyčlí i zad.

MATERIÁL

materiál na bázi EVA, polypropylenový výlisek

Barva skeletu se může lišit.

PODPOŘTE ZDRAVÝ RŮST VAŠEHO DÍTĚTE

Dětská noha je ve svém vývoji ohrožena mnoha negativními vlivy (nevhodná obuv, nedostatečný pohyb, nadměrná tělesná námaha). Ortopedická vložka s pevným skeletem pomáhá vyrovnat dolní končetiny do správného osového postavení. Podepírá podélnou klenbu a zajišťuje stabilitu uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka.

špatný postoj


DOPORUČUJEME

Stejně jako je vhodné střídat obuv pro různé typy aktivit, je také vhodné střídání ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.

JAK VZNIKAJÍ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® jsou navrhovány našimi odbornými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s výrobou individuálních i sériově vyráběných ortopedických vložek. Prototypy vložek vyvíjíme v našem protetickém pracovišti v Praze ve spolupráci s ortopedickými a rehabilitačními lékaři. Vložky a pomůcky vyrábíme více jak 25 let ve výrobní dílně v Otrokovicích.

výroba vložek svorto

Vlastnosti

Pro koho? dětské
Při jakých problémech se produkt používá? podélně plochá noha / vbočené postavení chodidel / propadlá klenba / chybné postavení chodidel
Do jaké obuvi? sportovní / běžná
Instrukce k použití Používejte správnou velikost. / V případě, že se léčíte s diabetem, konzultujte použití výrobku s lékařem. / Nelze prát v pračce.
Balení: 1 pár
Výrobce svorto s.r.o

Prohlédnuté produkty