Menu

001 | Vložky skelet dětské

 Měkké a lehké, ortopedicky tvarované vložky pro podporu podélné klenby. 

 Vyrovnávají chodidla do správného postavení a změkčují došlap. 

 Omyvatelný EVA povrch.

Více informací

Skladem

Převodní tabulka velikostí

125,00 Kč
s DPH

Více informací

● ortopedicky tvarované 
● podpora podélné klenby 
● pružný plastový skelet pro přirozený pohyb chodidla 
● mírně anatomicky tvarované patní lůžko

Vložky jsou tvořeny tenkým a pevným výliskem (skeletem). Krycí stélka je vyrobena z perforovaného materiálu EVA, který je oblíbený pro svou měkkost a omyvatelnost
Vložky podepírají podélnou klenbu a zajišťují stabilitu při chůzi uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka. Minimálně zmenšují vnitřní prostor obuvi. 

Materiál: materiál na bázi EVA, skelet* − polypropylenový výlisek
* Barva skeletu se může lišit.

PODPOŘTE ZDRAVÝ RŮST VAŠEHO DÍTĚTE

Dětská noha je ve svém vývoji ohrožena mnoha negativními vlivy (nevhodná obuv, nedostatečný pohyb, nadměrná tělesná námaha). Ortopedická vložka s pevným skeletem pomáhá vyrovnat dolní končetiny do správného osového postavení. Podepírá podélnou klenbu a zajišťuje stabilitu uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka.

Hlavním přínosem ortopedických vložek je, že rovnoměrně rozkládají tlak a váhu na plochu chodidla, odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení chodidel. Správná poloha dolních končetin je důležitá pro správné držení celého těla. Špatné osové postavení chodidel může negativně ovlivnit stav kolen, kyčlí i zad.

špatný postoj
DOPORUČUJEME

Stejně jako je vhodné střídat obuv pro různé typy aktivit, je také vhodné střídání ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.

JAK VZNIKAJÍ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® jsou navrhovány našimi odbornými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s výrobou individuálních i sériově vyráběných ortopedických vložek. Prototypy vložek vyvíjíme v našem protetickém pracovišti v Praze ve spolupráci s ortopedickými a rehabilitačními lékaři. Vložky a pomůcky vyrábíme více jak 25 let ve výrobní dílně v Otrokovicích.

výroba vložek svorto

Vlastnosti

Typ produktu vložky
Pro koho? dětské
Při jakých problémech se produkt používá? propadlá klenba / podélně plochá noha / chybné postavení chodidel / vbočené postavení chodidel
Do jaké obuvi? běžná / volnočasová / sportovní
Tvar vložky celý tvar
Celková pevnost konstrukce pružná / měkčí
Ortopedické tvarování celoplošné
Podpora, vyměkčení a stabilita podpora podélné klenby / patní lůžko
Míra podpory podélné klenby střední
Balení: 1 pár
Velikostní tabulka: Ano
Výrobce svorto s.r.o

Ke stažení

Prohlédnuté produkty