Menu

005 | Vložky ortopedické s patním lůžkem

● Pro podporu podélné
a příčné klenby nožní.

● Vyrovnávají chodidla do
správného postavení, stabilizují
patu
a změkčují došlap.

● Úleva pro bolavé a unavené nohy. 

Velikosti:
RED dámská řada: 35-36, 37-38, 39-40
005 Vložky ortopedické s patním lůžkem - dámské
GREY pánská řada: 41-42, 43-44, 45-46

005 Vložky ortopedické s patním lůžkem - pánské

Více informací

Skladem

Převodní tabulka velikostí

330,00 Kč
s DPH

Více informací

ortopedicky tvarované
pružná komfortní konstrukce pro přirozený pohyb chodidla
podpora podélné a příčné klenby
vyměkčení v patě tlumí nárazy na patní kost
podprstová řasa
 anatomicky tvarované patní lůžko
antibakteriální povrchová úprava
velikost a tvar lze upravit zastřižením ve špičce

Vložky zmírňují příznaky související s poklesem podélné i příčné klenby, mezi které patří pocit těžkých nohou, zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity, otoky, pálení a další. Vložky jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce. Vložky mohou poskytnout citelnou úlevu nejen nohám, ale také kolenům, kyčlím či zádům.  

Materiál: textil − 100% polyester s antibakteriální úpravou, poreten, materiál na bázi EVA, poron

PRO KOHO JSOU VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky jsou vhodné pro každého, kdo chce ulevit svým nohám při celodenní nadměrné námaze jako je např. celodenní chůze či celodenní práce ve stoje. Hlavním přínosem vložek s podporou podélné a příčné klenby je, že rovnoměrně rozkládají tlak a váhu na plochu chodidla, odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení chodidel. Správná poloha chodidel je důležitá pro správné držení celého těla. 

Maximální účinek při používání vložek je dosažen v obuvi s pevnou, uzavřenou patou a špičkou a s výškou podpatku do 4 cm.

 Pružná komfortní konstrukce pro přirozený pohyb chodidla

005 Vložky ortopedické s patním lůžkem mají pružnější a měkčí konstrukci, díky čemuž neomezují přirozený pohyb chodidla. Podepírají podélnou a příčnou klenbu a zajišťují stabilitu uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka. Pomáhají tak vyrovnat dolní končetiny do správného osového postavení. 

Nesprávné postavení chodidel
Na obrázku je ukázka nesprávného postavení - vbočená chodidla.

DOPORUČUJEME

Stejně jako je vhodné střídat obuv pro různé typy aktivit, je také vhodné střídání ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.

JAK VZNIKAJÍ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® jsou navrhovány našimi odbornými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s výrobou individuálních i sériově vyráběných ortopedických vložek. Prototypy vložek vyvíjíme v našem pražském protetickém pracovišti ve spolupráci s ortopedickými a rehabilitačními lékaři. Vložky a pomůcky vyrábíme více jak 25 let ve výrobní dílně v Otrokovicích.

Výroba vložek svorto

Vlastnosti

Pro koho? dámské / pánské
Při jakých problémech se produkt používá? propadlá klenba / podélně plochá noha / příčně plochá noha / chybné postavení chodidel / vbočené postavení chodidel / bolest paty / nepohodlná obuv
Do jaké obuvi? běžná / volnočasová / pracovní / sportovní
Tvar vložky celý tvar
Celková pevnost konstrukce pružná / měkčí
Podpora, vyměkčení a stabilita podpora příčné klenby / podpora podélné klenby / patní lůžko / podpora prstů / vyměkčení v patě
Instrukce k použití Vložky jsou dodávány ve dvojčíslích nebo trojčíslích, velikost lze ve špičce přizpůsobit zastřižením nůžkami. / V případě, že se léčíte s diabetem, konzultujte použití výrobku s lékařem. / Po použití doporučujeme vložky vyjmout z obuvi a nechat proschnout při pokojové teplotě. Nesmí se prát v pračce. / Nepoužívejte současně s jinou podporou podélné a příčné klenby. / Používejte správnou velikost.
Balení: 1 pár
Velikostní tabulka: Ano
Výrobce svorto s.r.o

Prohlédnuté produkty