Menu

031 | Vložky skelet pánské

Velmi tenké a lehké
ortopedické vložky
pro podporu podélné
a příčné klenby.  

Vhodné i do užší obuvi.

2806.jpg?time=1669305982551

Více informací

Skladem

230,00 Kč
s DPH

Více informací

ROZMĚRY

Velikost Délka vložky 
41 272 mm *
42 278 mm *
43 287 mm *
44 293 mm *
45 299 mm *
46 304 mm *
47 312 mm *
48 317 mm *

*Vzhledem k pružnosti materiálu se mohou vyskytnout odchylky (+- 2 mm). 
Vložky lze ve špičce mírně zastřihnout. Nová vložka by měla kopírovat tvar původní stélky. 

uprava.jpg

POPIS PRODUKTU

● ortopedicky tvarované
● podpora podélné a příčné klenby
● pružný plastový skelet pro přirozený pohyb chodidla
● vyměkčení v patě tlumí nárazy na patní kost
● přírodní useň na povrchu vyměkčená pěnovou vrstvou

031 Vložky skelet jsou určeny pro podporu podélné a příčné klenby. Vyměkčení v patní části vložky tlumí nárazy na patní kost. Povrch je překryt jehněčí usní a je podložen pohodlnou měkkou EVA pěnou. Vložky jsou velmi tenké, a proto se hodí i do obuvi s malým vnitřním prostorem.

Ortopedické vložky s pevným skeletem pomáhají vyrovnat dolní končetiny do správného postavení a zajišťují lepší stabilitu při chůzi.

Vložky zmírňují příznaky související s poklesem podélné i příčné klenby, mezi které patří pocit těžkých nohou, zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity, otoky, pálení a další. Vložky mohou poskytnout citelnou úlevu nejen nohám, ale také kolenům, kyčlím či zádům. Vložky jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce. 

Hmotnost (1 pár): 60−70 g

MATERIÁL

jehněčí useň, materiál na bázi EVA, polypropylenový výlisek, latexové výlisky
Barva skeletu se může lišit.

PRO KOHO JSOU VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky jsou vhodné pro každého, kdo chce ulevit svým nohám při celodenní nadměrné námaze jako je např. celodenní chůze či celodenní práce ve stoje. Hlavním přínosem vložek s podporou podélné a příčné klenby je, že rovnoměrně rozkládají tlak a váhu na plochu chodidla, odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení chodidel. Správná poloha chodidel je důležitá pro správné držení celého těla. Maximální účinek při používání vložek je dosažen v obuvi s pevnou, uzavřenou patou a špičkou a s výškou podpatku do 4 cm.

DOPORUČUJEME

Stejně jako je vhodné střídat obuv pro různé typy aktivit, je také vhodné střídání ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.

JAK VZNIKAJÍ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® jsou navrhovány našimi odbornými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s výrobou individuálních i sériově vyráběných ortopedických vložek. Prototypy vložek vyvíjíme v našem protetickém pracovišti v Praze ve spolupráci s ortopedickými a rehabilitačními lékaři. Vložky a pomůcky vyrábíme více jak 25 let ve výrobní dílně v Otrokovicích.

Výroba vložek svorto

Vlastnosti

Pro koho? pánské
Při jakých problémech se produkt používá? podélně plochá noha / chybné postavení chodidel / propadlá klenba / příčně plochá noha / nepohodlná obuv
Do jaké obuvi? užší typy a společenská / běžná
Podpora, vyměkčení a stabilita podpora příčné klenby / vyměkčení v patě / podpora podélné klenby
Instrukce k použití V případě, že se léčíte s diabetem, konzultujte použití výrobku s lékařem. / Nepoužívejte současně s jinou podporou podélné a příčné klenby. / Po použití doporučujeme vložky vyjmout z obuvi a nechat proschnout při pokojové teplotě. Nesmí se prát v pračce. / Používejte správnou velikost.
Balení: 1 pár
Výrobce svorto s.r.o

Prohlédnuté produkty