Menu

024 | Srdíčka samolepicí L+P béžová

Pro podporu příčné klenby nožní. 

Jsou určena především do obuvi, kde není dostatek místa pro celou ortopedickou vložku. 

Více informací

Skladem

70,00 Kč
s DPH

Více informací

● jsou tvarována zvlášť pro levou a pravou nohu
● anatomický tvar lépe kopíruje příčnou klenbu
● lze je použít téměř ve všech typech obuvi
● samolepicí fólie brání posunu
● šablona pro správné umístění je na rubu příbalového letáku

propadlá příčná klenba

Srdíčka zmírňují příznaky související s poklesem příčné klenby, mezi které patří zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity v předonoží, otoky, pálení a další. Jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce.

Anatomicky tvarovaná srdíčka
pro levou a pravou nohu jsou vyrobena z měkkého latexového odlitku a určená k podpoře příčného plochonoží. Spodní strana je opatřena celoplošnou samolepicí fólií.


JAK VYBRAT SPRÁVNÝ TYP A VELIKOST SRDÍČKA?

S ohledem na stupeň plochonoží a velikost chodidla je možno volit mezi dvěma typy a třemi velikostmi srdíček. Výběr typu a velikosti nezávisí pouze na délce chodidla, ale i na individuálních potřebách a pocitech každého jedince. Velikost 1 je standardně doporučována pro chodidla do vel. 38, velikost 2 pro chodidla vel. 39‒44 a velikost 3 nad 45. Pokud je ale zvolená velikost pocitově nepříjemná, volte velikost menší. Pacientům s diabetem se nedoporučuje používání pomůcek pro podporu příčné klenby bez konzultace s lékařem.

DOPORUČENÍ SPRÁVNÉHO UMÍSTĚNÍ SRDÍČKA

Vrchol srdíčka by měl ležet těsně za klouby záprstních kostí (metatarsů) na průsečíku podélné a příčné osy, nepatrně posunutý k zevní straně. Tento vrchol leží na podélné ose přibližně v 67 % délky krycí stélky obuvi (měřeno od paty). Směr průběhu srdíčka má odpovídat přirozenému tvaru nohy. Pro jednodušší aplikaci lze využít šablonu, která je na rubu příbalového letáku.

Vlastnosti

Při jakých problémech se produkt používá? příčně plochá noha / propadlá klenba
Instrukce k použití Určeno pro jednorázové nalepení. Nevyjímat z obuvi. / V případě, že se léčíte s diabetem, konzultujte použití výrobku s lékařem.
Balení: 1 pár
Výrobce svorto s.r.o

Prohlédnuté produkty