Menu

018 | Srdíčka samolepicí kapka-černá

Pro podporu příčné 
klenby nožní.

Jsou určena především do obuvi, 
kde není dostatek místa pro celou 
ortopedickou vložku. 

1101.jpg?time=1655734800470

Více informací

Skladem

70,00 Kč
s DPH

Více informací

● symetrický tvar pro snadnější umístění
● lze je použít téměř ve všech typech obuvi
● samolepicí fólie brání posunu
● šablona pro správné umístění je na rubu příbalového letáku


Propadlá příčná klenba


Srdíčka zmírňují příznaky související s poklesem příčné klenby, mezi které patří zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity v předonoží, otoky, pálení a další. Jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce. 

Srdíčka lze používat téměř ve všech typech obuvi, kde není dostatek místa pro celou ortopedickou vložku, včetně úzkých lodiček  či sandálů.

Symetrický tvar umožňuje jednodušší aplikaci do obuvi. K přesnému umístění lze použít šablonu, která je součástí balení.

Umístění srdíčka v obuvi
Základem srdíček je měkký latexový odlitek. Spodní strana je opatřena samolepicí folií. 

Materiál: 100% prodyšný microfiber, latexový výlisek, samolepicí fólieJAK VYBRAT SPRÁVNÝ TYP A VELIKOST SRDÍČKA?

S ohledem na stupeň plochonoží a velikost chodidla je možno volit mezi dvěma typy a třemi velikostmi srdíček. Výběr typu a velikosti nezávisí pouze na délce chodidla, ale i na individuálních potřebách a pocitech každého jedince. Velikost 1 je standardně doporučována pro chodidla do vel. 38, velikost 2 pro chodidla vel. 39‒44 a velikost 3 nad 45. Pokud je ale zvolená velikost pocitově nepříjemná, volte velikost menší. Pacientům s diabetem se nedoporučuje používání pomůcek pro podporu příčné klenby bez konzultace s lékařem.

DOPORUČENÍ SPRÁVNÉHO UMÍSTĚNÍ SRDÍČKA

Vrchol srdíčka by měl ležet těsně za klouby záprstních kostí (metatarsů) na průsečíku podélné a příčné osy, nepatrně posunutý k zevní straně. Tento vrchol leží na podélné ose přibližně v 67 % délky krycí stélky obuvi (měřeno od paty). Směr průběhu srdíčka má odpovídat přirozenému tvaru nohy. Pro jednodušší aplikaci lze využít šablonu, která je na rubu příbalového letáku.

Vlastnosti

Při jakých problémech se produkt používá? příčně plochá noha / propadlá klenba
Balení: 1 pár

Prohlédnuté produkty