005 | Vložky ortopedické s patním lůžkem

Pro podporu podélné
a příčné klenby nožní.

Vyrovnávají chodidla do
správného postavení, stabilizují
patu
a změkčují došlap.
Úleva pro bolavé a unavené nohy. 

ortopedicky tvarované
pružná komfortní konstrukce
pro přirozený pohyb chodidla
podpora podélné a příčné klenby
vyměkčení v patě tlumí nárazy
na patní kost
podprstová řasa
 anatomicky tvarované patní lůžko
antibakteriální povrchová úprava
velikost a tvar lze upravit
zastřižením ve špičce

Velikosti:
RED dámská řada: 35-36, 37-38, 39-40
GREY pánská řada: 41-42, 43-44, 45-46

Více informací

Skladem

Převodní tabulka velikostí

280,00 Kč
s DPH

Více informací

Vložky zmírňují příznaky související s poklesem podélné i příčné klenby, mezi které patří pocit těžkých nohou, zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity, otoky, pálení a další. Vložky jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce. Vložky mohou poskytnout citelnou úlevu nejen nohám, ale také kolenům, kyčlím či zádům.  

Materiál: textil − 100% polyester s antibakteriální úpravou, poreten, materiál na bázi EVA, poron

PRO KOHO JSOU VLOŽKY VHODNÉ?

Ortopedicky tvarované vložky jsou vhodné pro každého, kdo chce ulevit svým nohám při celodenní nadměrné námaze jako je např. celodenní chůze či celodenní práce ve stoje. Hlavním přínosem vložek s podporou podélné a příčné klenby je, že rovnoměrně rozkládají tlak a váhu na plochu chodidla, odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení chodidel. Správná poloha chodidel je důležitá pro správné držení celého těla. 

Maximální účinek při používání vložek je dosažen v obuvi s pevnou, uzavřenou patou a špičkou a s výškou podpatku do 4 cm.

 

005 Vložky ortopedické s patním lůžkem mají pružnější a měkčí konstrukci, díky čemuž neomezují přirozený pohyb chodidla. Podepírají podélnou a příčnou klenbu a zajišťují stabilitu uložením paty do anatomicky tvarovaného lůžka. Pomáhají tak vyrovnat dolní končetiny do správného osového postavení. 

Bez názvu-5_1.jpg
Na obrázku je ukázka nesprávného postavení - vbočená chodidla.

DOPORUČUJEME

Stejně jako je vhodné střídat obuv pro různé typy aktivit, je také vhodné střídání ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.

JAK VZNIKAJÍ NAŠE VLOŽKY?

Ortopedicky tvarované vložky svorto® jsou navrhovány našimi odbornými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi s výrobou individuálních i sériově vyráběných ortopedických vložek. Prototypy vložek vyvíjíme v našem pražském protetickém pracovišti ve spolupráci s ortopedickými a rehabilitačními lékaři. Vložky a pomůcky vyrábíme více jak 25 let ve výrobní dílně v Otrokovicích.

Další informace

Jaký problém produkt řeší? pohodlí při chůzi / podélně plochá noha / chybné postavení chodidel / bolest paty / propadlá klenba / příčně plochá noha / vbočené postavení chodidel
Tvar vložky celý tvar
Podpora, vyměkčení a stabilita podpora podélné klenby / podpora prstů / podpora příčné klenby / patní lůžko / vyměkčení v patě
Balení: 1 pár
Velikostní tabulka: Ano

Prohlédnuté produkty